Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
visegrad24
MyCity
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 2 Glasova - 4.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GALERIJA - ROGATICA KROZ HISTORIJU
Autor Poruka
PITAR-ISTOK Nije na vezi
Stalni

Poruka: 174
Ugled: 7
Zahvalio se: 3
16 zahvalnica u 13 poruka
Poruka: #81
RE: GALERIJA - ROGATICA KROZ HISTORIJU
Stara rogatička gradska porodica
[Slika: l1bw.jpg]
14-08-2013 02:29 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
visegradlive
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
PITAR-ISTOK Nije na vezi
Stalni

Poruka: 174
Ugled: 7
Zahvalio se: 3
16 zahvalnica u 13 poruka
Poruka: #82
POZNATI ROGATIČANI
MIĆO STANAR

[Slika: v2ud.jpg]
22-08-2013 09:33 AM
GALIB LIHIĆ Nije na vezi
Povremen
*

Poruka: 29
Ugled: 5
Zahvalio se: 7
7 zahvalnica u 7 poruka
Poruka: #83
U Rogatici je 31.7 i 1.8. 2015.godine u Gaeriji Radenko Mišević trebala biti postavka izložbe "Rogatica u srcu" sa 15 ulja na platnu velikog formata koja tretira Rogaticu u XX vijeku. Izložba je otkazana ili zabranjena, a zašto to valjda neko u Rogatici zna.
03-11-2015 01:00 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 9,386
Ugled: 54
Zahvalio se: 53
355 zahvalnica u 315 poruka
Poruka: #84
A sto blago meni nisi odmah reagovao, nego treba da cekamo 4 mjeseca na ovu informaciju..
Kako god, znam da nece biti reakcije, s tim da mi je zao sto covjek koji je mnogo toga dao na ovom forumu nije uspio da izvede izlozbu, siguran sam da bi imao i ima sta pokazati svojoj publici...

STRANICA FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
03-11-2015 05:53 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
GALIB LIHIĆ Nije na vezi
Povremen
*

7 zahvalnica u 7 poruka
Poruka: #85
Ja sam više puta pokušavao da se registrujem jer sam zaboravio passford. Onda sam odustao i opet prije nekoliko dana pokušao i uspio. Možda je i moje neznanje (ipak nakupilo se puno godina) iz ove informatičke oblasti ali kako bilo da bilo evo opet sam ovdje.
Ovo je moje gostovanje na TV SA

Ovo je reagovanje na portalu klix.ba
http://www.klix.ba/vijesti/kultura/zasto.../150902086
A ovdje možete vidjeti dio atmosfere sa izložbe u Sarajevu
http://www.muskiportal.com/u-domu-oruzan...ca-u-srcu/
Žao mi je što postavka nije mogla biti i u Rogatici jer je Rogatica mjesto gdje se izložba trebala dogoditi a ne Sarajevo.
Možda nekom drugom prilikom kada dođu bolja vremena. Već spremam slike za novu izložbu, ovaj put to će biti akvareli.
05-11-2015 03:20 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #86
Zao mi je sto nije iz bilo kojih razloga moguce da se kontatira, radi reguslisanja passworda, svakako ste to mogli da ucinite na mail
forumcajnice@gmail.com
i da rijesimo taj problem, takodje isto tako ste mogli i da zatrazite da vam otvorim novi nalog, bez problema, to su tehnicke stvari i nije mi ni najmanji problem izaci tome u susret..

@tema
I meni je jako zao, mada istovremeni i totalno nerazumljivo zasto niste mogli da ostvarite izlozbu u Rogatici i ne mogu a i necu da razumijem niti jedan razlog za bilo kakvo ignorisanje ili jos ne daj Boze zabranu izlozbe..

Ovo nek bude na veliku sramotu svim odgovornim sto su uskratili jedan od na zalost rijetkih kulturnih desavanja u Rogatici..

05-11-2015 06:18 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
GALIB LIHIĆ Nije na vezi
Povremen
*

7 zahvalnica u 7 poruka
Poruka: #87
Ja sam poslao pozivnice svim načenicima službi u opštini, načelniku opštine i predsjedniku (u stvari dao Miši Ikoniću da im podijeli). Obezbijedio sam i prevoz za neke starije Rogatičane koji su u Sarajevu postigli zapažene rezultate iz raznih oblasti , umjetnosti, sporta, politike, nauke...i sve sam to u svojoim molbama za sponzorstvo napisao firmama koje su bile sponzori ovih izložbi. Želio sam jedan istinski kulturni događaj u svom rodnom gradu. Na kraju sam im poslao pisma izvijenja zbog neodržane izložbe. Uradio sam plakate i donio ih u Rogaticu. Plakate sam odnio u turistički savez, hotel Park (lično dao Slavku Neriću) i u galeriju Radenko Mišević. Kad sam sutradan prolazio kroz Rogaticu nigdje ni jedne plakate nije bilo.
Meni je rečeno da je direktoru Bojeviću neko oštetio auto zbog moje izložbe. Moram reći da sam sa tim čovjekom imao dva jako prijatna kraća sastanka i da smo sve dogovorili na obostrano zadovoljstvo.
Ali kad poredam sve ovo u neki niz, mislim da je ovo došlo sa viših struktura vlasti i da nikakve veze nema sa uposlenicima galerije.
Izložba je u dva dana u Sarajevu rasprodata. Ono što je interesantno, dvije slike kupio mi je neki Aleksandar iz Srbije koji nema veze sa Rogaticom već je kolekcionar i predstavnik neke srbijanske firme u Sarajevu. Kad je čuo za otkazivanje izložbe pitao me je kakvi to ljudi tamo žive. Ali bilo pa prošlo. Biće valjda još prilika. Ja sam i u onom gostovanju na TV SA rekao da nisam sretan što živim u Sarajevu iako mi je ono sve pružilo i da je moje srce ostalo u Rogatici. I jeste. Plan mi je kupiti jednu kuću tamo i penzionerske dane provesti u gradu gdje sam rođen, za mene najljepšem na svijetu. Sad radim akvarele, pa možda to vide i moji Rogatičani tamo.
Ovom prilikom zahvalio bih se na velikoj podršci dr. Slobodanu Planinčiću koji je, u jednu ruku i možda najzaslužniji što sam planirao postavku izložbe u Rogatici. Onima koji su je zabranili neka je na čast.
Pozdrav svim dobronamjernim Rogatičanima i starosjediocima i ovim novim.

Evo, zaboravio sam i kako se slike postavljaju?
(Zadnja izmena: 06-11-2015 11:38 AM od GALIB LIHIĆ.)
06-11-2015 11:26 AM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #88
Ja nisam rogaticanin a ni neke ni blize veze nemam sa Rogaticom, ali zelim se osvrnuti na sve receno u smislu da neke stvari koje su se desile doslovno nemaju nikakva smisla.
Nikad necu ni moci ni htjeti razumjeti stvari koje se ometaju kada su u pitanju kulturna i sportska desavanja..
Necu moci da razumijem mentalni sklop ljudi koji takve stvari i pomisljaju da ospore ili zabrane, takodje nikad i ni na koji nacin necu moci da shvatim a posebno ne prihvatim bilo koji vid opstrukcije u tim domenima..
Sta bi bilo kad bi bilo da je neki umjetnik (primjera radi iz Azerbejdzana) dosao da postavi izlozbu u Rogatici, da li bi ista bila tako onemogucena ili opstruisana, jer ogromna (bez uvrede) vecina gradjana Rogatice gotovo da nista ne zna o Azerbejdzanu, i onda se postavlja pitanje koje ste bas napomenuli kroz neki svoj tekst, da je sve sto se desilo vise bilo (moje misljenje) politickim aktivnostima i nekim rekao bi neprihvataja umjetnosti i kulture, znanja ima, a vise cu reci da je cist bezobrazluk, to sto je izlozba onemogucena.. jer nije samo vama bilo onemoguceno postavljanje i odrzavanje izlozbe, vec su i postovaoci i polonici umjetnosti bili uskraceni za isto, sto nije samo u vasu stetu vec i u stetu gradjana Rogatice..

Ovaj tekst ce sigurno neko da cita, a svi oni koji mogu da budu odgovorni nek im bude na losu cas i veliku sramotu...
Kako god, ja volim i cijenim umjetnost bez obzira za kojih prostora dolazili i ko su autori, ali iskren da budem sticem utisak da sve sto se desilo doslovno nema veze sa obicnim ljudima nego iskljucivo sa mocnicima..

Nek im je AFERIM.

06-11-2015 02:08 PM
Walter Nije na vezi
Prijatelj

Poruka: 384
Ugled: 10
Zahvalio se: 258
75 zahvalnica u 58 poruka
Poruka: #89
Gospodine Lihiću svaka Vam čast na vašem stvaralaštvu i pokušaju da u ovu sredinu unesete i malo kulture, žao mi je što to nije i ostvareno ali vjerujte da u Rogatici ima ljudi kojima je žao što vaša ideja nije i sprovedena u dijelo. Ali u Rogatici je danas situacija gora nego 1992 jer sada se Rogatičani bore sami sa sobom i svojim duhovima iz prošlosti a sve zahvaljujući vlastima koje su bile a i onima koje vladaju, jer malo je danas onih realnih i iskrenih. Posjetite nas napravit ćemo izložbu na otvorenom ili negdje gdje pojedinci to ne mogu da zabrane kao ni onima kojima to smeta. Centar za kulturu svakako nije mjesto kulture kao ni biblioteka to su samo ustanove koje služe ličnim interesima pojedinaca i ja evo javno predlažem da se promijeni naziv galerije u recimo galerija Anđelka Đerić & co.
06-11-2015 07:12 PM
 Zahvalio se posmatrac1
GALIB LIHIĆ Nije na vezi
Povremen
*

7 zahvalnica u 7 poruka
Poruka: #90
Može li neko postaviti koju fotografiju Rogatice pod snijegom koju bih prenio na papir (trenutno radim akvarele).
Hvala.
23-11-2015 11:44 AM
SMD Network
opstinarogatica
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
Odgovori 

Srodne Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  JAGODIĆEV MANEVAR KROZ PROPISE dedamraz 8 1,153 12-06-2016 12:05 PM
Zadnja Poruka: led zeppelin
  RAZGLEDNICA KROZ ROGATICU Helsman 0 965 18-05-2011 06:34 PM
Zadnja Poruka: Helsman

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS