GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
visegradlive
MJESTO ZA REKLAMU

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lemilica
Autor Poruka
Maicon Nije na vezi
Administrator

Poruka: 982
Ugled: 19
Zahvalio se: 16
25 zahvalnica u 23 poruka
Poruka: #1
Lemilica
Evo i sprave koju ja ponajvise korsitim .....

[Slika: CT-30A_v.jpg]
[Slika: 46-100-30.jpg]

I za ovu spravu je potreban kalaj tj. zica za lemljenje ....
[Slika: kalajdegus.gif]
[Slika: ART_514_1.jpg]
i naravno pasta koja pospjesuje bolje topljenje i lijepljenje kalaja za odredjeno mjesto ...
[Slika: CT-61A_61C_resize.jpg][Slika: ALAT-RAZNO_26.jpg]
danas se proizvodi i kalaj koji sadrzi pastu....pa je sa njim nogo lakse raditi...

[Slika: signature1g.png]
27-10-2009 09:23 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
MJESTO ZA REKLAMU
visegrad24
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 8,315
Ugled: 45
Zahvalio se: 43
278 zahvalnica u 249 poruka
Poruka: #2
RE: Lemilica
Mala ispravka mladi kolega..

Pasta se koristi ili se koristila vise u svrhu ciscenja, jer opste je poznato da je kalaj veoma cist prirodni materijal i ne mozes nista da zalemis uspjesno ako materijal i kalaj zajedno nisu gotovo savrseno cisti, te pasta i sluzi u te svrhe..
Pa da kazemo na kraju da pasta vise sluzi da bi obezbjedila uslove za cisto lemljenje...

Ukoliko vam se neki komentar ili tema dopada koristite dugme HVALA

FACEBOOK PROFIL FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
27-10-2009 10:17 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
Maicon Nije na vezi
Administrator

Poruka: #3
GZ Piše:Mala ispravka mladi kolega..

Pasta se koristi ili se koristila vise u svrhu ciscenja, jer opste je poznato da je kalaj veoma cist prirodni materijal i ne mozes nista da zalemis uspjesno ako materijal i kalaj zajedno nisu gotovo savrseno cisti, te pasta i sluzi u te svrhe..
Pa da kazemo na kraju da pasta vise sluzi da bi obezbjedila uslove za cisto lemljenje...

[Slika: thumbs-up.jpg]

heh..tacnije to o pasti samo pogresno cuo(naucio), jer ja i nisam radio sa njom,neg sa kalajom koji je sadrzi u sebi....a prije sam korsitio i sodu po preporuci starijih za ciscenje kad sam, lemio sa kalajom bez paste !!

27-10-2009 10:50 PM
Ognjen Dragas Nije na vezi
Redovan

Poruka: 91
Ugled: 0
Zahvalio se: 0
0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #4
letkon,tako ga ja zovem,pasta jeste kao sredstvo za ciscenje podloge,samo i nije tako obavezna sem ako letujes oluk ili nesto slicno pa da se to uradi precizno i da nepusta vodu e onda je pozeljna pasta,a kad letujes neke zice nije bas potrebno.....
ja ih u podrumu imam 7-8 komad,vecina je elektricna a imam jedan gusani koji se stavi u zar i zagrije,a drzi toplotu veoma dugo,i jedan koji je od nekog obicnog materijala i nemoze da drzi toliko toplotu,samo nisu nesto prakticni jer su veoma teski,ovaj prvi ima 3 kile,pa sad ti nesto precizno zaletuj sa tim............................
28-10-2009 08:41 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
Maicon Nije na vezi
Administrator

Poruka: #5
hhehehehheheh.........ako se oluci letuju precizno ..kako se onda letuju maticne ploce, cipovi....xDDD

28-10-2009 08:55 PM
Redovan

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #6
e ono jes ali kad,oluk propusta bruka.xaxaxax
28-10-2009 11:28 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #7
Uh, momci, momci...

Klasicni letkoni (lemilice) koje su gore predstavljene su uglavnom za vise, manje rucne radove, sve gore prikazano na slikama, posteno ne moze da zaletuje oluk, jer su suvise male snage da bi zagrijali materijal i kalaj dovoljno i da bi lem uspio..
Za oluke se koriste dosta jaci letkoni sa mnogo vise snage U (WAT)-ima, te na ovim slikama nisu prikazani..

Sto se tice letovanja na stampanim plocama, za to se opet vrlo rjetko koristi rucni alat za popravku ili izjenu pojedinih dijelova, jer na maticnim plocama je DUPLA stampa i kako odredjeni lem treba zalemiti sa jedne, tako treba i sa druge strane, pored toga, svi prikazani alati mozda mogu da posluze za ljutu nevolju, ali da to bude bas dobro i uredno, manje vise tesko.. Tehnika o kojoj govorimo se zove SND tehnika i za to se koriste gotovo specijalne alatke i letkoni sa posebnim vrhovima..

Pa, ovo sto smo predstavili nije bas ni za ektra grubu ali ne i za fine varijante letovanja gdje je potrebna preciznost i tacnost...

29-10-2009 03:27 PM
Maicon Nije na vezi
Administrator

Poruka: #8
ja imam ovi sa prve slike ...i pretezno je koristim za za letovanje nekih zica ,zvucnika,adaptera , punjaca i ostalih elektricnih stvarcica ....pa su ove navede po mene odlicne za to ....jer me stvarno dobro sluze...jedino sto me malo bole oci dok lemim nesto ....vjerovatno od vrucine ...kad se lemilica zagrije ...

Jedino mi ne valja kalaj, jer u Cajnicu je nemoguce kupiti kvalitetan kalaj...

29-10-2009 05:55 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #9
Bome ces tesko u Cajnicu naci kalaj za letovanje odlicnog kvaliteta (tinol zica)...

Sve sto nadjes je ili kineske ili rumunske proizvodnje..
Da bi kupio tinol zicu dobrog kvaliteta, za kg iste treba da iz dzepa izvojis vise od 50 evrica ako ne i vise.. Odavno nisam u toku sa cijenama, pa sam ovako napamet napisao..

29-10-2009 06:18 PM
Redovan

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #10
xexe ove odozgo sa slike su igracke......
mada ja imam onakav mali pa srednji i dva veca koji mogu bez problema letovati oluk,
ja sam letovao neke punjace zice od raznih zvucnika,ali nisam bas letovao maticne ploce,malo je to komplikovano i previse precizno........
sto se tice kvaliteta kalaja,kod nas ga istina nema kvalitetnog,ali ja vec imam straog kalaj tako da mi jos nije potreban ovaj novi.........
29-10-2009 11:37 PM
Maicon Nije na vezi
Administrator

Poruka: #11
pa niko nije rekao da se sa njima mogu letovati maticne ploce ,a ni oluci....ja samo koristim za letovanje neki stampani ploca, kao sto su od punjaca i sl....

p.s..... ja sam rekao da se oluci ne letuju bas preciszno kako se letuju mapticne ploce ,citovi i oslatale stampane ploce
prilog Piše:hhehehehheheh.........ako se oluci letuju precizno ..kako se onda letuju maticne ploce, cipovi....xDDD
i nisam rekao da se sa ovim lemilicamca mogu letovati maticen ploce ....ovo je bila samo razilka (po mom misljenji ) od preciznog i ne preciznog letovanja!!! i ovaj prilog je bio odgovorr na tvoju poruku tj.Thumbdown
Ognjen Dragas Piše:letkon,tako ga ja zovem,pasta jeste kao sredstvo za ciscenje podloge,samo i nije tako obavezna sem ako letujes oluk ili nesto slicno pa da se to uradi precizno i da nepusta vodu e onda je pozeljna pasta,a kad letujes neke zice nije bas potrebno.....
ja ih u podrumu imam 7-8 komad,vecina je elektricna a imam jedan gusani koji se stavi u zar i zagrije,a drzi toplotu veoma dugo,i jedan koji je od nekog obicnog materijala i nemoze da drzi toliko toplotu,samo nisu nesto prakticni jer su veoma teski,ovaj prvi ima 3 kile,pa sad ti nesto precizno zaletuj sa tim............................
:rtfm:uz to ,po mom misljenju je da ove lemilice, navedene u predhodnom, ne mogu lemiti tj. variti oluke.....

30-10-2009 03:02 PM
Redovan

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #12
pa ja i ja to kazem
30-10-2009 03:15 PM
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
SMD Network
MJESTO ZA REKLAMU
Odgovori 

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Lite (Arhivski) Oblik | RSS