U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
SMD Network
visegrad24

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nađeno zlato u Pljevljima
Autor Poruka
Gladiator Nije na vezi
Diogen iz Sinope

Poruka: 1,327
Ugled: 10
Zahvalio se: 483
78 zahvalnica u 68 poruka
Poruka: #1
Nađeno zlato u Pljevljima
[Slika: 9tesnb.jpg]
10. mart, Pljevlja, javniservis.me
Kasno sinoć radnici Komunalnog preduzeća pljevaljske opštine pronašli su nalazište zlata u parku Vodice.
Radnica B.Dž nije ni slutila da će izmjeniti budućnost Crne Gore i svoje opštine kada je razgrnula zemlju blizu pješačke staze i ugledala svjetlucave tačkice.
- Odmah sam vidjela da je zlato u pitanju ali mi je kroz glavu prošao Darko Šarić i čitava ta priča pa sam se uplašila i odlučila da ništa ne uzimam. Pozvali smo načelnika i sve mu objasnili.
Na licu mjesta odmah se okupio veliki broj građana. Pošto je bila noć odlučeno je da se ništa ne preduzima pa su čitav park obezbjeđivale jake policijske snage.
- Pozvali smo geologe koji su radili oko slučaja Mojdež, nisam siguran kako se zovu, kad su tamo onako odradili posao nema sumnje da i ođe neće završiti sve kako treba, kaže predsjednik opštine Pljevlja Miloje Pupović.
[Slika: 2wdmvjb.jpg]
Geolozi su došli sa instrumentima, ispitali teren i saopštili zapanjujuće rezultate.
- Pljevlja leže na zlatu, ovo je nevjerovatno otkriće. Treba odmah početi sa iskopavanjima. Čitava zlatna polja su ispod nas. Mislim da se ovo proteže čak i preko cijele teritorije Srbije, do Bora.
Vijest se brzo proširila pa je u posjetu došao predsjednik skupštine Ranko Krivokapić koji je u emotivnom izlaganju za javniservis.me rekao
- Ovo je veliki dan za Crnu Goru, naši problemi su riješeni. Znao sam da će se sve ovo isplatiti, godine čekanja, bijede. Neću lagati ako kažem da sam i prije dvadest godina sanjao jedan san – Crna Gora u zlatu. Nema više bojazni za budućnost naše đece a bogami i njihove đece i praunučadi.
Protesti
Više građana okupilo se oko parka Vodice gdje je negodovalo povodom iskopavanja zlata. Nosili su parole “Zlato je srpsko”.
- Očigledno je da zlato pripada Srbiji jer je većinom u njenoj teritoriji, zahtjevamo da se prestane sa ovom pljačkom, kaže jedan od okupljenih.
Šarić demantuje
Sa nepoznate lokacije javio se Darko Šarić koji demantuje da zlato ima veze sa njim kako se u početku sumnjalo.
- Molim vas da prekinete da pišete toliko o meni i mojoj imovini i da povezujete sve sa Darkom. Pa nijesam ja jedini investitor u Crnoj Gori. Evo kad je trebalo snijeg da se čisti uzimali ste moje mašine bez pitanja i ja nijesam pravio problem. Da sam znao da postoji to zlato sigurno bih ga kopao, a ne ostavljao vama. Prekinite da me maltretirate.
[Slika: t8xfh1.jpg]
Tender
Iskopavanje zlata Crna Gora neće moći sama da uradi jer nema potrebnu mehanizaciju zato će početkom slijedeće nedjelje biti raspisan tender za ovaj vrijedan posao. Već se pominje da bi pobjednik mogla biti jedna ruska kompanija koja od ranije uspješno posluje u Crnoj Gori.
Iz zlatom okupanih Pljevalja, Norton Kasperski

Izvor: http://javniservis.me/2012/03/10/nadeno-...ljevljima/
11-03-2012 04:02 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
visegrad24
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
MyCity
Rollback Nije na vezi
System Administrator

Poruka: 524
Ugled: 24
Zahvalio se: 6
112 zahvalnica u 98 poruka
Poruka: #2
RE: Nađeno zlato u Pljevljima
Crna Gora se nasla na velikim mukama Big Grin iskopali bi zlato ali neko mora da KOPA!!! siroma

Inace, ne bih se ja bunio: neka to zlato njima... ima ga dovoljno i za Srbiju. E, ako smo spali na taj nivo da se politicki prepucavamo cije je, onda nemam sta vise reci (sve se moze videti).

Ja znam da ga u mom kraju takodje ima ali niko se ne cima oko toga. Nailazio sam na zlatonosni potok koji, verovatno, ispira zlato iz same zemlje jer je njena struktura takva. Na tom mestu, jedva da stanuje neko (tu i tamo po neka kucica) a ljudi iz okoline zive uglavnom od stocarstva. Jedan cica zivi blize tog potoka i kad sam ga pitao da li zna da u tom potoku ima zlata, odgovorio mi je da zna, zna od detinjstva da u tom potoku ima zlata ali nije zainteresovan za njega... bavi se stocarstvom i zivi od stocarstva (prodaja mleka, mlecnih proizvoda) jer je to nasledio od svojih a zlato, kao sto on kaze: "eto ga tamo u potok" Smile

A ja, pa moram se sloziti sa bracom Crnogorcima: ima tu dosta posla a i nemamo cime da ispiramo Drinks

Nije losa stvar kad shvatis da nemas sve odgovore. Tada pocnes da postavljas prava pitanja.
11-03-2012 05:21 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
visegradlive
SMD Network
visegrad24
Odgovori 

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Lite (Arhivski) Oblik | RSS