SMD Network
visegradlive
opstinarogatica

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za ucenike - tablica mnozenja i dijeljenja
Autor Poruka
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 8,508
Ugled: 52
Zahvalio se: 46
306 zahvalnica u 274 poruka
Poruka: #1
Za ucenike - tablica mnozenja i dijeljenja
Evo jedne aplikacije, koju cu da predstavim ovde, i iz iskustva djece kojoj sam davao ovu igricu, veoma brzo su savladali tablicu mnozenja i tablicu dijeljenja..

Jako dobro, brzo i efikasno se nauci tablica, a sve kroz igru i zanimaciju..

Pa svim ucenicima koji uce tablice mnozenja i dijeljenja preporucujem ovu malu igricu, jer ce kroz ucenje i zabavu vrlo brzo savladati tablice..

Igricu mozete preuzeti sa naseg servera...

Link za preuzimanje je na imenu

Preuzmi Tablicu

Nadam se da ce djaci koji uce tablice da budu zadovoljni ovim nacinom ucenja...

Ukoliko vam se neki komentar ili tema dopada koristite dugme HVALA

FACEBOOK PROFIL FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
07-10-2011 07:44 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
 Zahvalio se Helsman Gladiator
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
visegradlive
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #2
RE: Za ucenike - tablica mnozenja i dijeljenja
Vec imam informacije da se neki nisu snasli sa ovim, pa cu da pojasnim malo oko ove jako dobre igrice za djecu..

Potrebno je preuzeti fajl koji je zapakovan u rar arhivi..

Preuzeti fajl raspakovati i dobije se jedan folder koji nosi ime Tablica

Unutar tog foldera, potrebno je pokrenuti ikonicu koja nosi naziv AMULT

nakon toga igrica startuje i bira se od dvije opcije,

- tablica mnozenja
- tablica djeljenja..

Jos jedna napomena..

Igrica je na engleskom jeziku, i kroz menije na igrici se koriste dugmad na tastaturi, strelice, i enter..

Da bi izasli iz igrice, koristite dugme ESC...

Ako nekom nije nesto dodatno jasno, slobodno nek pita...

07-10-2011 09:30 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru unknown unknown
Rollback Nije na vezi
System Administrator

Poruka: 540
Ugled: 29
Zahvalio se: 8
113 zahvalnica u 99 poruka
Poruka: #3
Da dopunim ovu temu: od pre nekoliko dana sam i ja otpoceo izradu slicne "igrice" koja, za sad, poseduje samo tablicu mnozenja. Takodje je osmisljena da motivise igraca poenima pa sam malo na tome poradio te pokusavam dati svrhu ovoj igri... ideje mi mnoge padaju na pamet i tesko mi je odluciti se za najbolju. Zato, dajem prednost svima koji su dobre volje da se ukljuce svojim idejama.

Bodovanje je, za sad, osmisljeno tako sto vertikalne crtce ukazuju na svaki tacan/netacan odgovor (tacan-dodaje crtu, netacan-oduzima) ovaj grafikon bi trebalo da ukazuje na nivo iskustva, a odmah ispod 3 / 0 broji 3 tacne odgovore, 0 netacne. Zamisao je da, kako se razvija iskustvo, a razvija se do max. 100, podelim na 10 grupa - sto znaci da sa svakih 10 crtica moze se, igrac, dodatno stimulisati za dalju igru (100 iskustvenih poena - 10 dijamanta Big Grin) i td... dakle, ideje nikad dosta!

Evo izgled pocetne strane:
[Slika: tablica_m_test.PNG]

I ova strana je interaktivna a na ideju sam dosao jer postoji obrnuti upit koji daje isti rezultat pa kad ucenik pregleda tablicu mnozenja, moze videti koji jos zadatak daje isti razutat (verujem da ce pomoci u boljem i brzem pamcenju logike mnozenja):
[Slika: tablica_m.png]

Vase utiske, ideje i nove predloge u vezi ove "igrice" ovde Thank_you2

Nije losa stvar kad shvatis da nemas sve odgovore. Tada pocnes da postavljas prava pitanja.
20-03-2013 12:57 AM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru opera windows xp
 Zahvalio se Helsman Gladiator
Neso.... Nije na vezi
Podrinjac

Poruka: 740
Ugled: 17
Zahvalio se: 66
95 zahvalnica u 88 poruka
Poruka: #4
Svaka cast za ideju..djeca najbolje uce kroz igru! Pa ako vec "moraju" da provode vrijeme na komp. bar neka bude korisno potroseno!!!

Rodjen prije lisice...
21-03-2013 08:09 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru chrome windows xp
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #5
Nije slucajna ni ideja a ni potez mog drugara i kolege Rollback-a..
Naime program koji se nudi na pocetku teme je veoma star, tacnije potice iz vremena DOS-a (sto bi rekli oni koji se vise razumiju u stari OS), jeste da je to 16-bitna aplikacija i veoma je korisna i sadrzana u veoma malo kilobajta..

Dakle, korisna igra u kojoj se kroz ucenje i uradi neka vrsta video igre..

Rollback, bar kako sam ja razumio, zeli da ovu vrstu igre unaprijedi i da joj malo veci sarm te vise mogucnosti a i naravno veci poticaj ne samo za ucenje vec i za zabavu istovremeno..

Mene jedino zanima, ona uvijek mucna pitanja roditelja, koji kazu

"moje dijete jako tesko savladava tablicu mnozenja" ne ide ga, tralala...

A u medjuvremenu, nisu ni pokusali da djeci pokazu, preuzmu (sve besplatno) ovu igricu, upute, olaksaju, a ponovo istovremeno dopuste sve druge radnje na racunaru i nemaju nista protiv toga, ali svakako su spremni dati primjedbu ucitelju/uciteljici kako ne cine dovoljno da njihovo dijete nauci ono sto se ovde nudi..

Pored toga, djeca, lakse nauce preuzeti, instalirati i podesiti, igrati igre koje zahtijevaju dosta vise znanja, vremena strpljena..

Takodje ni ucitelji nisu izuzeti iz ove male kritike, koji vjerujem da mnogi i ne znaju za ovu igru, olaksicu u KVALITETNOM ucenju, pa samim tim nisu ni spremni ponuditi djeci, koja to mogu da preuzmu instaliraju i jednostavno uz igru nauce tablice MNOZENJA, DJELJENJA...

Pa sad staviti prst na celo i zapitati se Smile

Roll
Podrsku za projekat svakako imas..

21-03-2013 09:04 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru opera windows 7
@GaZdarica@ Nije na vezi
Meni nikad nije dosadno

Poruka: 598
Ugled: 17
Zahvalio se: 14
36 zahvalnica u 33 poruka
Poruka: #6
Moja djeca su, uz pomoc ove igrice, za nekoliko dana savladala tablicu mnozenja. Spojite zanimljivo i korisno i rezultati su vidljivi.

[Slika: 0_74abc_a8ba3476_S.jpg]

[Slika: 49963179_25033409_22835638_b490bfd91f08.gif]

Nisam savršena, niti težim da bi to bila... Ali pre nego pokažeš prstom na mene, proveri da li su ti ruke čiste...
21-03-2013 11:23 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru opera windows 8
Rollback Nije na vezi
System Administrator

Poruka: 540
Ugled: 29
Zahvalio se: 8
113 zahvalnica u 99 poruka
Poruka: #7
Nije za podcenjivanje ni stara DOS igra jer je trebalo daleko vise umeca i strpljenja uraditi grafiku kakvu ima.
Danas, raspolazemo gomilom alata koji su posebno namenjeni u te svrhe te je i normalno ocekivati daleko napredniju i kvalitetniju grafiku. Ova ce igra sadrzati dozu elegancije i prakticnosti, (prilagodjena svakodnevnom zivotu-nece sadrzati puno elemenata koji ce igraca vise zbunjivati nego olaksati igru) pa ocekujem da ce je deca lako prihvatiti i lako se snaci.

U medjuvremenu sam dodao i opciju time limit resavanja zadataka (za decu koja puno razmisljaju ili racunaju na prste Smile ) opcija daje igracu 10 sek. fore da napise tacan odgovor a po isteku vremena, dodeljuje mu se netacan odgovor i postavlja sledeci zadatak (ovo je malo surovo i moglo bi drugacije ali za sad je tako).

Da docaramo:
[Slika: tablica_pocetna.PNG]

Nije losa stvar kad shvatis da nemas sve odgovore. Tada pocnes da postavljas prava pitanja.
22-03-2013 01:09 AM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru opera windows xp
 Zahvalio se Gladiator
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
MyCity
visegrad24
Odgovori 

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Lite (Arhivski) Oblik | RSS