Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
SMD Network
opstinarogatica

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesretna nam godina
Autor Poruka
led zeppelin Nije na vezi
Starosjedioc

Poruka: 1,012
Ugled: 3
Zahvalio se: 14
18 zahvalnica u 14 poruka
Poruka: #1
Nesretna nam godina
Ona prošla. Rogaticom je vladao kupovni načelnik, okružen sačicom polupismenih. Čak ni novogodišnju čestitku nisu nam mogli uputiti ko ljudi, bez dvije stvari, koje su preolvladavale i u prethodnoj, 2017-oj godini:

1. nepismenosti,
2. laž.

Pošto nam sve ide unazad, unatrag, naopako... „naguzičke“, da izvinite, krenućemo i mi odzada načelnikove novogodišnje čestitke. Od posljednje rečenice: „У своје име и у име својих сарадника желим Вам добро здравље, лични и пословни успјех у 2018. години.“

Svaki pristojan čovjek, i svako onaj ko nije bježao sa časova srpskog jezika u osnovnoj školi, ko je imalo pazio na času, a poslije časova pomalo i učio, zna da se u nabrajanju, kad je bilo šta napisano u prvom licu jednine, nabraja: Pero, Marko, Đuro, Janko i ja; a NE NIKAD ja, Pero, Marko, Đuro, i Janko! Onaj koji nabraja sebe stavlja na posljednje mjesto. Tako je pristojno i pismeno.

Zato je i ovoj čestitki (pravilno je i čestitci) moralo da stoji „u ime svojih saradnika i svoje ime“, a ne „u svoje ime i u ime svojih saradnika“.

Ne zna se ko je gori, nepristojniji i nepismeniji, onaj koji je diktirao, ili onaj što je pisao!

Pored nepismenosti, ova rečenica otkriva i dominantnu karakternu crtu kupovnog načelnika opštine Rogatica Milorada Jagodića - egoizam. Ogromni i bezgranični egoizam čovjeka koji svaku drugu rečenicu počinje „poštapalicom“: „ja kažem“ „opet kažem“ „da kažem“ „ja kažem“ „opet ja kažem“...

Druga rečenica, odzada, „naguzičke“: „Трудићемо се и даље, заједничким снагама, да као прави домаћини нашу Рогатицу учинимо бољом.“ Šta je bio taj trud u protekloj godini? Po čemu se vlast ponašala kao „pravi domaćini“? Šta je to urađeno u toj prošloj godini? Šta je „dobri domaćin“ izdgradio za svoje dobre ukućane? Je li jednako tretirao svu "kućnu čeljad"?

Treća rečenica odzada: „У 2018. години очекује нас реализација низа пројеката који су од великог значаја за нашу локалну заједницу.“ Dobro de, to ćemo vidjeti, izborna je godina, sigurno će biti završeno nešto od onog što je započela prethodna vlast, ali... ŠTA JE URAĐENO U OVOJ GODINI? KOLIKO JE PROJEKATA REALIZOVANO?

Četvrta rečenica odzada: „Уложили смо максималне напоре како бисмо Општину довели до стабилности“. Ponavljamo, šta je to urađeno!? Šta je rezultat tih maksimalnih napora!? Ko je i šta je to stabilno u Rogatici!?

Peta rečenica odzada, prva „odprijeda“: „иза нас је година одрицања и опоравка“. Ko se to i čega odricao u protekloj godini? U zgradu Opštine uvedeno je centralno grijanje. Opštinari su se odrekli TA peći, sada gu*ice griju uz radijatore. Odrekli su se i sokova i kisele vode iz nezdravih plastičnih „pet“ flaša, sada na reprezentaciju piju samo skupe, zdrave sokiće iz staklenih boca. Ni ljeti se ne znoje više, da ne bi „tuknuli“ strankama, kupljeni su novi klima uređaji, da se du*eta opštinara raslađuju na struju. Užasno je to odricanje. Odrekli su se i domaće kafe, sada imaju aparate za espreso. Kupio im „dobri domaćin“. Odrekli su se i investicija u korist ličnih primanja, povećali su plate, posebno načelnicima odjeljenja.

Ako su se opštinari ovako ponašali u godini „odricanja“, kako će se ponašati u godini „primicanja“ i „namicanja“!?

Crna nam godina sa crvenim lažovima.

" 31/12/2017
Уважени суграђани и суграђанке,

иза нас је година одрицања и опоравка. Уложили смо максималне напоре како бисмо Општину довели до стабилности. У 2018. години очекује нас реализација низа пројеката који су од великог значаја за нашу локалну заједницу.

Трудићемо се и даље, заједничким снагама, да као прави домаћини нашу Рогатицу учинимо бољом. У своје име и у име својих сарадника желим Вам добро здравље, лични и пословни успјех у 2018. години.

Милорад Јагодић, начелник општине Рогатица"

http://www.rogatica.ba/novogodisnja-cest...-jagodica/
(Zadnja izmena: 03-01-2018 01:06 PM od led zeppelin.)
03-01-2018 01:04 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
lord garmadon Nije na vezi
Domaćin

Poruka: 789
Ugled: 2
Zahvalio se: 8
14 zahvalnica u 12 poruka
Poruka: #2
RE: Nesretna nam godina
Sva ti je na mjestu. Protekla godina je prošla bez napretka za Rogaticu i njene građane. Ostale su još tri duge godine. Izduraćemo ih nekako. Bilo, ne ponovilo se više. Pu, Pu, Pu.

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije: kako često nam baš to malo nedostaje
03-01-2018 01:23 PM
gastarbajter Nije na vezi
Redovan

Poruka: 51
Ugled: 0
Zahvalio se: 0
2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #3
Ko prezivi neka prica!

Ovako nam i treba, jer smo obicna marva!
(Zadnja izmena: 03-01-2018 04:14 PM od gastarbajter.)
03-01-2018 04:11 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 9,434
Ugled: 54
Zahvalio se: 56
357 zahvalnica u 317 poruka
Poruka: #4
(03-01-2018 01:04 PM)led zeppelin Piše:  Ona prošla. Rogaticom je vladao kupovni načelnik, okružen sačicom polupismenih. Čak ni novogodišnju čestitku nisu nam mogli uputiti ko ljudi, bez dvije stvari, koje su preolvladavale i u prethodnoj, 2017-oj godini:

Lako je kritikovati druge a kad ni sam nisi bolji..
Evo koliko se na ovom forumu trvite i pisete svasta, a jednako zaboravljate osnovne stvari, ali nemate ni sami neki izgovor..

Ja vam svima cestitam na tome.. Umjesto Nove godine koja je upucena ovde

http://podrinje.in.rs/forum/showthread.p...n=lastpost

STRANICA FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
03-01-2018 04:52 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Starosjedioc

Poruka: #5
"Ратомир Рато Бркић био је најбољи рогатички шахиста свог времена. Почетком осамдесетих година прошлог вијека настрадао је у саобраћајној незгоди и од тада се одржава меморијални турнир са његовим именом."

http://www.rogatica.ba/xxxvi-memorijalni...ki-turnir/

U Saobraćajnoj NEZGODI se slomi far i ošteti lak, a u saobraćajnoj NESREĆI ljudi (nažalost) nastradaju ili izgube život.

A Rogatičani imaju tu NESREĆU da im informacije plasira čovjek koji se bavi riječima, ali njegovo obrazovanje nije dovoljno da može razlikovati šta koja od njih znači! Za njega su saobraćajna NEZGODA I NESREĆA sinonimi! Što je, priznaćete, vrlo NEZGODNO! Pa čak i NESREĆNO. Po nas - građane!

(03-01-2018 04:52 PM)GZ Piše:  [quote='led zeppelin' pid='41510' dateline='1514977470']
Ona prošla. Rogaticom je vladao kupovni načelnik, okružen sačicom polupismenih. Čak ni novogodišnju čestitku nisu nam mogli uputiti ko ljudi, bez dvije stvari, koje su preolvladavale i u prethodnoj, 2017-oj godini:

Nije lako! Za kritikovanje treba znati više od onoga koji je subjekat kritike. Kao i o predmetu kritike. U svakom postu pokazujemo da znamo daleko, daleko, daleko... više od njih.

Problem nije u nama, nego u onima koji nemaju senzibilitet, a možda i još ponešto, da primijete tu razliku.

Ne razlikovati zlo od dobrog nije mali problem!

Zar treba da pohvalimo onog koji nije u stanju da napiše jednu kurtoaznu čestitku?

Ili vijest od svega 4 rečenice!?
(Zadnja izmena: 03-01-2018 05:02 PM od led zeppelin.)
03-01-2018 04:55 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #6
(03-01-2018 04:55 PM)led zeppelin Piše:  "Ратомир Рато Бркић био је најбољи рогатички шахиста свог времена. Почетком осамдесетих година прошлог вијека настрадао је у саобраћајној незгоди и од тада се одржава меморијални турнир са његовим именом."

http://www.rogatica.ba/xxxvi-memorijalni...ki-turnir/

U Saobraćajnoj NEZGODI se slomi far i ošteti lak, a u saobraćajnoj NESREĆI ljudi (nažalost) nastradaju ili izgube život.

A Rogatičani imaju tu NESREĆU da im informacije plasira čovjek koji se bavi riječima, ali njegovo obrazovanje nije dovoljno da može razlikovati šta koja od njih znači! Za njega su saobraćajna NEZGODA I NESREĆA sinonimi! Što je, priznaćete, vrlo NEZGODNO! Pa čak i NESREĆNO. Po nas - građane!

(03-01-2018 04:52 PM)GZ Piše:  [quote='led zeppelin' pid='41510' dateline='1514977470']

Nije lako! Za kritikovanje treba znati više od onoga koji je subjekat kritike. Kao i o predmetu kritike. U svakom postu pokazujemo da znamo daleko, daleko, daleko... više od njih.

Problem nije u nama, nego u onima koji nemaju senzibilitet, a možda i još ponešto, da primijete tu razliku.

Ne razlikovati zlo od dobrog nije mali problem!

Zar treba da pohvalimo onog koji nije u stanju da napiše jednu kurtoaznu čestitku?

Ili vijest od svega 4 rečenice!?
Jednako ako ne i gore je kad ne napise NISTA.. nego kad napise i bilo koju cestitku, bar i to kurtoazno..

Na datom linku je cestitana Nova Godina a niko se nije oglasio na to..

Ja ponovo mogu da vam cestitam na i toj neobjavljenoj KURTOAZNOSTI!!!

03-01-2018 05:06 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Starosjedioc

Poruka: #7
@GZ

Da li bi ti bio rad da te umesto vozača-vrhunskog profesonalca vozi neko ko ima problema da krene automobilom iz mjesta?
04-01-2018 12:00 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #8
Ah stara prica, ja u klin ti u plocu, ma sto mi treba da se raspravljam s tobom ikako..

Kritikovo si ovde sve i svasta, ali ajd, pored toga kritikovo si los nacin cestitke za novu godinu, a ni sam nisi bio dostojan da (meni ne moras, niti je potrebno) uputiti cestitku clanovima i posjetiocima foruma....

Sto se tice vozaca, to sto je izbor vozaca, vozi li taj vozac tebe ili nekog drugog, i sto brines za bezbjednost onog koga najvise napadas?

Ali i to je tvoj odraz nekog razmisljanja i bas me briga, samo cesto postajes sam sebi kontroverzan..

Nemam namjeru vise odgovarati na tako katasrofalne stvari, poput cestitke za novu godinu...

04-01-2018 12:53 PM
Starosjedioc

Poruka: #9
(04-01-2018 12:53 PM)GZ Piše:  pored toga kritikovo si los nacin cestitke za novu godinu

Ne loš način, način je bio dobra, ali je sama čestitka bila nepismeno sročena!

Razlika je to.

(04-01-2018 12:53 PM)GZ Piše:  a ni sam nisi bio dostojan da (meni ne moras, niti je potrebno) uputiti cestitku clanovima i posjetiocima foruma....

To je posao urednika a ne člana foruma!
(Zadnja izmena: 04-01-2018 01:18 PM od led zeppelin.)
04-01-2018 01:16 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #10
Uh, koja filozofija, sad ces i meni da kazes sta je moj dio posla... Zanimljivo, dodjes mu kao VEGETA, ili Dijamant margarin u sve se mijesa..

Ja sam svoj posao uradio, ali je bilo ocekivano da se jedni drugima cestita, medjutim, to izgleda nije manir. pa kad nije odlicno je..

04-01-2018 02:00 PM
Starosjedioc

Poruka: #11
Mnoge nove godine "čestitao" je meni SNSD... neću to zaboraviti, a ni oprostiti, Bog neka im oprašta, ja neću!
04-01-2018 02:11 PM
celicna lejdi Nije na vezi
Povremen
*

Poruka: 19
3 zahvalnica u 3 poruka
Poruka: #12
Vala ga i ti pretjerujes. Eto, prosto ne mogu a da se ne ubacim. Kakve sad veze ima SNSD sa onim sto GZ pise?! Covjek je, kao urednik ovog foruma, uputio cestitku svima nama, koji koristimo isti, a ti se uhvatio SNSD_a k'o Mara za..da ne kazem sta!
@ GZ
Hvala na cestitCi kolega, sve najbolje tebi i tvojoj porodici!
Naravno, i svim ljudima sirom svijeta, sretni nastupajuci praznici, i svako dobro!!!
04-01-2018 03:09 PM
 Zahvalio se GZ
Komšija Nije na vezi
Prijatelj

Poruka: 393
Ugled: 7
Zahvalio se: 47
12 zahvalnica u 11 poruka
Poruka: #13
Nek vam je Bog na pomoci. Mozete vidjeti moje postove nisam bio opredjeljen ali juce sam bio u Rogatici i naslusao se svega i svacega. Nacelnik opstine je kao cestitku za ng radnicima izgasio internet nepodobnim a clanovima snsd a ostavio pristup. Bolje bi mu bilo svojim nacelnicama da iskljuci jer su skrenule s puta.
05-01-2018 09:09 PM
 Zahvalio se led zeppelin
Slavajaka Nije na vezi
Novi

Poruka: 2
0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #14
A kada će im telefone oduzimati na ulazu
12-01-2018 12:21 AM
Komšija Nije na vezi
Prijatelj

Poruka: 393
Ugled: 7
Zahvalio se: 47
12 zahvalnica u 11 poruka
Poruka: #15
Kompleksi su cudo!
12-01-2018 05:03 PM
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
MyCity
Odgovori 

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS