Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
visegradlive
Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
MyCity

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Саопштење за јавност Општинске борачке организације Рогатица
Autor Poruka
led zeppelin Nije na vezi
Domaćin

Poruka: 970
Ugled: 3
Zahvalio se: 12
17 zahvalnica u 13 poruka
Poruka: #1
Саопштење за јавност Општинске борачке организације Рогатица
БОРАЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
ОПШТИНСКА БОРАЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА РОГАТИЦА
РОГАТИЦА, 05.12.2017. ГОДИНЕ

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Општинска борачка организација Рогатице захваљује се Министарству унутрашњих послова, Полицијској управи Источно Сарајево и Полицијског станици Рогатица, на ефикасном раду на откривању извршиоца и расвјетљавању кривичних ђела „упућивање пријетњи“ и „паљење моторног возила и помоћног објекта“ у селу Кукавице код Рогатице.
Истовремено, најоштрије осуђујемо исхитрене, неодмјерене, па чак и недобронамјерне изјаве и политичке потезе потпредсједника Републике Српске Рамиза Салкића, потпредсједника Вијећа народа НС РС из реда бошњачког народа Кеме Чамџије, Федералног министра избјеглица и расељених лица Едина Рамића и свих осталих званичника РС, Ф БиХ и БиХ који су покушали злоупотријебити кривично ђело у Кукавицама за стицање јефтиних политичких бодова у свом националном корпусу. По ко зна који пут потврдило се да поједини бошњачки политичари унапријед окривљују нас за ђела за која се починиоци налазе међу припадницима њиховог народа.
Стварни починилац кривичног ђела у Кукавицама, Ермин Павица, инспирисан ниским побудама, лажно је тврдио да су му упућиване пријетње засноване на међунационалној нетолеранцији и угрожавању безбједности повратника и тиме је нанио огромну штету добрим међунационалним односима у Рогатици и шире. Зато од надлежних органа очекујемо да, приликом изрицања казне, у обзир узму и изазивање вјерске и национане нетрпељивости које је Павица починио, вјероватно из користољубља.
Политичари су, посјећујујући починиоца кривичног ђела и дајући му подршку и помоћ, прејудицирали и квалификацију ђела и починиоце. Таквим понашањем показали су да су неодговорни, неспремни да сагледавају друштвене проблеме у свој њиховој сложености, фокусирани искључиво на ситан, лични политички профит, без обзира на то колико он озбиљне посљедице може имати по заједницу и односе у њој. Они су први морали знати да у Рогатици има повратка, али да међунационалних тензија нема, јер су Срби- Рогатичани добре и толерантне комшије.
Чак и да јесте било међунационалне „ватре“ у кривичним ђелима у Кукавицама одговорни политичари морали су да је превенирају да се не проширује, а не да је „гасе“ пољевањем бензином. Ни у ком случају нису смјели потпаљивати варнице тамо гђе ватре није ни било, али има лакозапаљивих материјала.
Још једном се показало да су наши такозвани „обични људи“ много одговорнији од политичара, спремнији на толеранцију, бољи према својим комшијама и повјерљивији према институцијама система, а да су злонамјерни политичари ти од којих пријети реална опасност и миру и заједничком животу. Ми свакодневно доказујемо да смо дорасли проблемима које живот ставља пред нас, а они да нису дорасли ни искушењима живота ни функцијама које обављају.
Од Рамиза Салкића, Кеме Чамџије, Едина Рамића, и свих других политичара који су недостојно реаговали у безбједносно осјетљивој ситуацији у Кукавицама, очекујемо да упуте јавно извињење грађанима Рогатице, јавности Републике Српске и цијеле Босне и Херцеговине, јер су нас неоправдано узнемиравали подизањем међунационалних тензија.
Макар толико су нам дужни!

Рогатица, 05.12.2017. године
Борачка организација општине Рогатица
05-12-2017 05:48 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
SMD Network
opstinarogatica
Luka! Nije na vezi
Povremen
*

Poruka: 13
Ugled: 0
Zahvalio se: 1
0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #2
RE: Саопштење за јавност Општинске борачке организације Рогатица
To za jeftine političke bodove se odnosi i na sdsovog podrinjskog jahača koji je u nekoliko navrata pisao o ugroženosti povratnika nebili i sa te strane udario na aktuelnu vlast u Opštini Rogatica . Nisko da ne može biti niže tj . svim sredstvima protiv aktuelne vlasti .Thumbdown
05-12-2017 07:48 PM
Domaćin

Poruka: #3
A meni su rekli da je je jedan rogatički političar pokušavao istovremeno biti (ko fol) i najveći srpski patriota i najveći multietniĆar, pa je primio Ramiza Salkića i Kemu Čamdžiju i vodio ih na ručak. Salkić mu je Dodikov potpredsjednik.

Spriječio je medije iz RS da to objava (zašto?), ali ga zeznuli mediji iz Federacije, pa pisali o tome na sva usta.

Kad smo kod ove teme, koliko je koštao Rogatičane taj ručak kojim je Milorad Jagodić častio Čamdžiju i Salkića???

Zaboravio sam te pitati posti li Jagodić?
(Zadnja izmena: 05-12-2017 08:41 PM od led zeppelin.)
05-12-2017 08:37 PM
bela lađa Nije na vezi
Prijatelj

Poruka: 357
Zahvalio se: 0
14 zahvalnica u 11 poruka
Poruka: #4
Nemojte od svega praviti cirkus i očekivati reakciju!
kemo je od 2000 godine visokui funcioner SDS-a, koji je završio sve škole uz pomoć Toma,sveta i ostalih visokih funkcionera SDS-a.
potpredjednik RS-po ustavu je to bošnjak?
čovjek iz vijeća naroda-kemo ?
Gdje su slike za oproštaj od Kema i suza je bilo,sjećate li se? vaš puhalac-novi nadimak lama što li bože?
zašto kvarite saopštenje BO?
Provokator ste i nećete uspjeti?
Vidite li ovo GZ,a i dalje se čudite?
05-12-2017 08:49 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 9,391
Ugled: 54
Zahvalio se: 53
355 zahvalnica u 315 poruka
Poruka: #5
(05-12-2017 08:37 PM)led zeppelin Piše:  A meni su rekli da je je jedan rogatički političar pokušavao istovremeno biti (ko fol) i najveći srpski patriota i najveći multietniĆar, pa je primio Ramiza Salkića i Kemu Čamdžiju i vodio ih na ručak. Salkić mu je Dodikov potpredsjednik.

Spriječio je medije iz RS da to objava (zašto?), ali ga zeznuli mediji iz Federacije, pa pisali o tome na sva usta.

Kad smo kod ove teme, koliko je koštao Rogatičane taj ručak kojim je Milorad Jagodić častio Čamdžiju i Salkića???

Zaboravio sam te pitati posti li Jagodić?

Ovaj odgovor meni jako lici na udaljavanje od Teme..
Praksa koja je vidljiva, ali nisam reagovao..
Razumijem vasu politicku Borbu, ali imam primjedbe, ako vec drzite do neceg, onda budite dosledni..
Svakako, moze se posebna tema da otvori po ovom pitanju...
Da li Jagodic posti, to mi je bas degutantno pitanje..

Posto je licna stvar svakog od nas i naseg ubjedjenja i moze da se postavi i to pitanje, ali ja licno ne bi odgovorio na ovo pitanje, jer drzim da nisam duzan ni obavezan, uostalom kao niko od nas da na to pitanje odgovori obicnom covjeku, vec se to pitanje odnosi na duhovnost i vjeri prema Bogu..

Hvala..

STRANICA FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
05-12-2017 08:54 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Domaćin

Poruka: #6
- Luka iz SNSD, vjerovatno neki od ranije banovanih likova zbog spominjanja familije drugim komentatorima, javio se i ovo saopštnje oskrnavio, nepotrebno ga prljajući kontekstom političke borbe. Je li ovo istina?

- Milorad Jagodić primio je Salkića i Čamdžiju i vodio ih na ručak o trošku građana Rogatice. Je li to istina?

- Napisati da je Kemo Čamdžija funkcioner SDS-a je više nego bezobrazluk. Je li to neistina ili istina? Ko je napisao tu neistinu? To je tačno približno koliko i tvrdnja da su Bakir Izetbegović i Dragan Čović visoki funkcioneri SNSD-a. Šta je uzrok da rogatički SNSD-ovi pišu toliko bezobzirne laži da i svako malo dijete zna su to neistine. Zbog čega? Kome to može išta donijeti?

- Kemo Čamdžija svoje diplome nakon srednje škole sticao je, koliko je meni poznato, u Višegradu, Bijeljini i Travniku. Kakve to veze ima sa SDS-om, čemu te neistine? Kakva frustracija stoji iza njih?

- Čamdžija je visoki funkcioner RS gdje je u koaliciji u NSRS sa SNSD, je li ovo istina?

- Kemo Čamdžija je za sve četiri godine SNSD-ove vlasti u Rogatici u periodu 2008-2012. bio u koaliciji sa SNSD na opštinskom noviou, a i zamjenik načelnika opštine je te četiri godine bio iz reda bošnjačkog naroda. Je li i ovo istina?

- Da, jeste lična stvar pojedinca njegov odnos prema religiji, sve dok ga on ne počne to zloupotrebljavati u političke svrhe, u formi javnog eksponiranja svoje tobožnje religioznosti. Pošto Milorad Jagodić počinje da odlazi u crkvu tek sa kupovinom načelnikčkog mandata, to rado objavljuje i ističe u medijima, jednak legitimitet da se objavljuju imaju i ostali detalji njegovog religioznog života. Poput pitanja u kojoj godini života je počeo da slavi krsnu slavu?

- Činjenica da jeste uljuljkani u tetošenju režimskih medija izaziva kod vas nevjericu da postoji mogućnost objavljivanja i druge strane medalje.
06-12-2017 12:11 AM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 9,391
Ugled: 54
Zahvalio se: 53
355 zahvalnica u 315 poruka
Poruka: #7
Jesi li to Led-e napisao nesto sto jos niko nije znao...
Mislim, ne mogu da tvrdim, ne poznajem nikog licno ( a sve iz vasih pisanija ovde) da svako u Rogatici zna i pitanja i odgovore koje si ovde dao..
Da se razumijemo Konacno, Rogatica je opstina u kojoj uz malo truda svak svakog poznaje.. Ne zna, bas sta car vecera, ali osnovu i sustinu zna..

Nista novo nisi napisao, ali ajd, napisao si, i vidim potenciras to da su Primljeni Salkic i Camdzija..

Sta je problematicno u tome, ja bas ne razumijem, jos ako su funkcioneri.. kakvi takvi, ali funkcioneri..

Jesu li na nekom spisku ratnih zlocina, jesu li optuzeni, ili pak osudjeni, jesu li i po cemu pod bilo kojoj zabranom?

Mozda znaju ljudi tamo, evo koji put postavljas pitanje zasto ih je primio i vodio na rucak.
Ni prvi ni poslednji, ne vidim tu neku ekstremnu gresku sem ako ne spada u bas neke ekstremne..

I to da razumijem da imas potrebu da napadas i to mogu da shvatim, ali sustina mi nije jasna, sta se zeli postici stalnim potenciranjem i cestim nagovjestavanjem to da je Jagodic primio ovu dvojicu...

Mozda nemam dovoljno informacija (pravih) pa ne shvatam problem, a vjerujem da ne shvata ni vecina ljudi koji citaju ovo, jer, prosto imenice nekad ljude natjeraju na lose razmisljanje i odmah se vuce ka nekoj sumnji..
Ljudi su cesto sujetni, i cesto ih i sam naslov navede da razmisljaju negativno ako se i sam naslov postavi na pravi nacin..

Kako god, Led-e, vidi se da se veoma vjest u medijskoj sferi i ja ne zelim da ti zamjeram, ali uglavnom iz ugla znalca iz te oblasti imas direktan cilj, koji cesto i prolazi kod obicnog citaoca, ali s druge strane i cesto stvara frustraciju kod citaoca koji ne zele da povjeruju na prvo citanje svemu onom sto je napisano..

Medijska manipulacija je kao i mnogo cega drugog mac sa dvije ostrice, jer ako se istupi prva, ona druga sijece onog ko je nosi..

Malo za razmisliti u tom pravcu, i cesto citajuci pojedine komentare na um mi pada cuveni nacisticki mag medija Gebels..

Ne ne zelim porediti bilo sta s njim, daleko bilo, ali elemenata pristojnog ima, ne samo u tekstovima ovde, to najcesce vidjam u tekstovima koje opozicija u Srbiji radi prema akutelnoj vlasti..

Medjutim, djela uvijek pobijede..

Sad, ja bi malo povukao rucnu i zapitao se dal nekad pretjerujem u necem ili pak idem dobrim putem...
Kao vjest covjek od pera, vjerujem da ces dobronamjerno shvatiti moj komentar i imati u vidu da nije sve crno-bijelo i da ima svijet i svolje druge boje i sare Smile

Hvala na citanju..

STRANICA FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
06-12-2017 01:53 AM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Luka! Nije na vezi
Povremen
*

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #8
Ja ne znam koji je on k..ac da ti u ime boračke daje obavještenje? (ako je bolest razumjem) Dugogodišnja ljubav sds i keme je jako vidljiva . U nekoliko navrata je sdsov podrinjski jahač potencirao na ugroženost povratnika sve u cilju destabilizacije lokalne vlasti a sad tobože daje druge izjave . (e tu bolest ne razumjem) Ovde čovjek kad se malo više zamisli šta su sve u stanju da urade zbog fotelje nište me nebi iznenadilo da i oni nisu na neki način umješani u ovu Pavicinu igrariju . Zato je onaj dan ( prije Pavicinog raskrinkavanja) Spojnica bio ljut i uprkos video nadzoru opalio Žižovica štosom i ispljuvo ga . Došao mu ko kec na desetku .

A Pavica im je bio mezimče za vrijeme diktature tome Spojnice .

---------------------------------------------------
@Luka
Iz fundamenta obrati pažnju na ponašanje. Imaš opomenu.

B.B.
(Zadnja izmena: 06-12-2017 09:46 AM od Big Brother.)
06-12-2017 02:27 AM
Domaćin

Poruka: #9
Ni čitanje ni pisanje nije za svakoga. Evo za Luku, recimo, nije. Počeo je to odjednom,naglo, a to ne ide tako. Mora je početi od malih nogu. Od Ćopića i Kočića, preko Draškovića i Ćosića, do Nerude i Koelja.

Ne može se postati alhemičar a hemiju preskočiti. Samo neobrazovani ili skroz loše obrazovani u startu potcjenjuju tuđu erudičnost. To se iz aviona vidi. Oni znanje smatraju bolešću, slično kao što su ludisti (luditi) mislili da su mašine krive za sve njihove probleme.

Nesposobnost da se rješavaju problemi ne može se sakriti optuživanjem drugih da nisu sposobni.

Kad Milorad Jagodić (ili Jagodičići, svejedno) odgovori zašto je krio da je primio Čamdžiju i Salkića, ili jednog od ratnih komandanata Srebrenice koji mu je sada SDP saveznik, ja ću jasno odgovoriti zašto je bitno da to javnost zna.

Ali... neko ko piše „razumjem“ ne može me ubijediti da išta razumije. Barem ne suštinski.

Evo, vidite koliko insinuacija i poganštine Luka iznosi u samo par rečenica. Šta sad očekuje, da istina obori glavu pred lažima? Nema šanse, nego će se desiti sljedeće:

- Ako još jednom Toma nazove „spojnicom“ od sljedećeg posta Milorad će biti redovno tituliran jednim skaradnim nadimkom za koji će biti kriv Luka a ne ja.

- Ako još jednom napiše ovakve laži kao u ovom postu, ja ću u svom sljedećem iznijeti jednu istinitu sex-aferu od koje će se se rogatički SNSD zaljuljati kao obješenik na kanaFi.

- „Ćeraćemo se još, Ovo što smo se ćerali samo je uvodno ćeranje, Predgovor glavnom ćeranju, Sve ima svoj kraj, Sem ćeranja...“
(Zadnja izmena: 06-12-2017 08:47 AM od led zeppelin.)
06-12-2017 08:46 AM
kojot99 Nije na vezi
Član
**

Poruka: 49
Ugled: 1
11 zahvalnica u 10 poruka
Poruka: #10
Ubo čovjek i nasekirao led-a.Nemoj pjeniti i prijetiti, nego iznosi.Zašto ti smetaju nadimci.Narod ih daje,jer vjeruj narod ima duha i kroz nadimke najbolje ocjenjuje.nije samo spojnica,nego i lama i niz drugih nadimaka je taj bivši kome ne želim da spominjem ime dobio i dobivaće. I uz gusle će se pjesme o njemu pjevati.Valjda je zaslužan toliko.
A ti piši i laži kao i dosad, to je tvoje demokratsko pravo.ako ti pljuvačke nestane,posudi od spojnice (baš je interesantan nadimak),on je ima u neograničenim količinama.
Da,ćeraćemo se...
06-12-2017 09:16 AM
Domaćin

Poruka: #11
Navedi makar jednu laž koju sam napisao!
06-12-2017 09:27 AM
Luka! Nije na vezi
Povremen
*

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #12
Evo za Leda jedan nadimak Borac (posto evo sad daje izvjestaje BOOR) i drugi dio nadimka Za povratnike ( posto je dramatizovao ovu podvalu sa Pavicom i izrazio veliku brigu i to u nokoliko navrata za njihovu bezbjednost) . Naziv je multietnicki kao i njegove izjave u ovih petnaestak dana . BORAC ZA POVRATNIKE
06-12-2017 10:08 AM
Domaćin

Poruka: #13
Jbg. Luka, pa ti ništa ne razumiješ!?
06-12-2017 10:33 AM
Luka! Nije na vezi
Povremen
*

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #14
A što se tiče istinitosti tvojih kucanja vecinom je laž i propaganda radi destabilizacije lokalne i republičke vlast u želji za povratkom na vlast. Ove kopije većinom sa BNa (novog B92) i nekih isfriziranih izvjestaja SIPE koje ti je šef Spojnica dostavio to je isto kao tvoja propaganda samo nije tvojih ruku djelo neko kopija ovih navedenih .

P moj veseljače ovo nije jednoumlje i ne mislimo svi isto .
(Zadnja izmena: 06-12-2017 10:38 AM od Luka!.)
06-12-2017 10:37 AM
Domaćin

Poruka: #15
Repeticija!
06-12-2017 10:41 AM
Luka! Nije na vezi
Povremen
*

0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #16
Pardon , neću više zvati toma Spojnicom nego Lamom .
06-12-2017 11:08 AM
Domaćin

Poruka: #17
"Sakrio se mali Luka
u dvorištu, iza trave,
vidi mu se cijela ruka
vidi mu se pola glave"
Party2
06-12-2017 11:27 AM
Big Brother Nije na vezi
Moderator

Poruka: 65
2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #18
@Luka

Poslao sam ti opomenu, evo sad i drugu. Vjerujem da si pročitao. Prije nego što nastaviš sa provokacijama pročitaj Pravilnik. http://podrinje.in.rs/forum/misc.php?action=rules
Zamolio bih te da obratiš pažnju na Član 7.

Ja volim šetati po gradu i volim sjediti u hladu...
06-12-2017 11:46 AM
kojot99 Nije na vezi
Član
**

Poruka: 49
Ugled: 1
11 zahvalnica u 10 poruka
Poruka: #19
Primiri luka,prekrižiće te. To se zove cenzura u pravom smislu riječi.
Samo te iskrižaju i to oni ,tamo neki imaju pravo.
Dopalo ih i poštujemo to.
Ma šta je istina što si napisao? Možda koja gramatička greška?!
I nemojte vi o patriotizmu,ko kurva o poštenju.
Da se vi pitate ,još bi narod čestiti ginuo,a vi provodili pljačku,teror,šverc i ostale gadosti pod formom patriotizma.
Znamo se dobro i predobro i sit vas je narod.
06-12-2017 02:30 PM
Domaćin

Poruka: #20
(06-12-2017 02:30 PM)kojot99 Piše:  Ma šta je istina što si napisao? Možda koja gramatička greška?!

Sve je istina što sam napisao, šta nije?

Nisu gramatičke, uglavnom su u pitanju pravopisne, stilske i poneka semantička greška.

Zar je normalno da neko ko nije profesor srpskog jezika "iza aviona" nalazi greške onome ko se predstavlja kao profesor srpskog jezika?

Zar to nije dovoljan dokaz o nekompetentnosti i nestručnosti SNSD kadra?

Šta nam govori to što je neko koga ste vi promovisali kao najpismenijeg među vama ispod nivoa pismenosti prosječno obrazovanog građanina?

(06-12-2017 02:30 PM)kojot99 Piše:  I nemojte vi o patriotizmu,ko kurva o poštenju.

Oni koji su se samoranjavali u ratu da ne idu u borbu, i pri tome se obogatili, nama koji smo ranjavani i odlikovani u borbama bi da drže lekcije iz patriotizma!?!?!?!?

"O tempora, o mores!"
(Zadnja izmena: 06-12-2017 02:56 PM od led zeppelin.)
06-12-2017 02:52 PM
MyCity
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
visegrad24
Odgovori 

Srodne Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  Саопштење Општинске управе поводом паљења два моторна возила у МЗ Кукавице led zeppelin 6 422 28-11-2017 03:59 PM
Zadnja Poruka: led zeppelin
  СРПСКА ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА ОПШТИНСКИ ОДБОР РОГАТИЦА - САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ led zeppelin 46 5,093 07-02-2017 07:02 PM
Zadnja Poruka: led zeppelin
  ОО СДС РОГАТИЦА: САОПШТЕЊЕ lord garmadon 6 640 21-09-2016 04:40 PM
Zadnja Poruka: lord garmadon
  Рогатица: Помоћ за борачке категорије više od igre 0 358 09-08-2014 07:28 PM
Zadnja Poruka: više od igre
  Саопштење за јавност СО Рогатица INFO 0 391 18-10-2013 07:27 PM
Zadnja Poruka: INFO
  Прелиминарна листа кандидата за општинске инструкторе INFO 0 383 12-08-2013 09:47 PM
Zadnja Poruka: INFO

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS