Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
visegradlive
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
MyCity

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neki se tuku, neki se bore za prestiz a mngi se smrzavaju i gladuju....
Autor Poruka
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 9,386
Ugled: 54
Zahvalio se: 53
355 zahvalnica u 315 poruka
Poruka: #1
Neki se tuku, neki se bore za prestiz a mngi se smrzavaju i gladuju....
Svjedoci smo postovani citaoci, posebno kad je rijec o Rogatici, a posebno u zadnjih par dana m velika politicka trvenja, podmetanja, iscenirane svadje, tuce, vrijedjanja, i raznoraznih politickih speltki a sve u cilju ostvarivanja politickih ciljeva..

Mnogi od vas (ucesnika) ovog foruma su u pristojno "povlastenom" polozaju a na nacin da ne morate da mislite o elementarnim stvarima za zivot, poput, hrane, ogreva, odjece, obuce, sredstava za skolu djeci i slicno..
Ne vidim da ste se osvrtali na teme obicnog covjeka, kojih je ovde bilo uglavnom pokrenute od strane onih koji nisu politicki aktivni ili angazovani..

Vas ne zanimaju obicni ljudi, oni ljudi koji vam daju taj element da budete politicki faktor i da budete neko i nesto, da uticete na nesto i da radite u budete "funkcija"..

Vas to trenutno ne zanima, zanima vas samo u vrijeme kampanje kad se borite za svoje pozicije i kad ste tako fini i zanimljivi sve dok od tih obicnih ljudi ne dobijete svoje po vama zasluzeno mjesto u drustvu, i kad ga dobijete, vas vise obican covjek vise ne interesuje.

Postovani LOKALNI politicari sto iz pozicije (poseban akcent na vas) posto imate sad mogucnost i alate da ostvarite ono sto obicnom covjeku treba pitam sta preduzimate na poboljsanju zivota obicnog covjeka, da li imate na umu da obican covjek sad vapi za osnovnim stvarima, hrana, ogrev? Po svemu sudeci ne marite, zabole vas lijepi funkcionerski djoka za sve njih.. docepali ste se fotelja, dobrih plata, i naravno toplih kancelarija a opet sve na racun tih istih obicnih ljudi koji nemaju ni hljeba jesti a ni glavnje drva naloziti.. Mislite li vi ista na svoju ako ne na njihovu buducnost?

Nista manje kritika ne bi stavio ni na racun opozicije koja ne direktne alate za pomoc obicnom covjeku, ali ne lezi vraze, ovde se opozicija bavi sopstvenim dupetom i bas i njih zabole njihov politicki djoka sto obican narod crkava...
Nema tema socijalnog karaktera u kome bi trebalo da tjera vlast da ucini sto vise na tome da se obicni ljudi pomognu i snadju, da im se omoguci da prezive zimu, da prezive uopste.. Jok, opozicija se bavi tucama, ostavkama, provokacijama i trazenjima afera u vladajucoj strukturi, a obicne ljude ko......

E to nije tuzno, to je katastrofalno.. Zato sam pisao i svi su se ljutili kada sam rekao da su svi isti sa nijansama razlike..

Kao i sve ostale, i ova tema nece naici na odziv onih koji bi trebalo da budu osnovni nosioci pokrtanja tema koje zivot znace..

Bavice se i dalje samo svojim straznjicama i to je sve..
Sve vas treba poslati na smetliste politicke i svake druge istorije, ako dozvolite da ovu zimu obican covjek bude napacen toliko da li da prezivi ili ne..

Koliko sam samo informacija dobio iz Rogatice za ovakvom i slicnim temama, ne mogu da vam predocim, jer da to i ucinim, dzaba je izgleda kad ne vidite nista dalje os sopstvenog nosa i svog novcanika..

AFERIM

STRANICA FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
30-11-2017 12:59 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
visegradlive
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
SMD Network
Presidente Nije na vezi
Redovan

Poruka: 64
Ugled: 0
Zahvalio se: 0
2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #2
RE: Neki se tuku, neki se bore za prestiz a mngi se smrzavaju i gladuju....
Postujem GZ i njegovo razmisljanje i to se posebno odnosi na crvene jer su na vlasti da se porezu i pomognu sirotinju narod nema ljeba da jede. Ali zalud nam sad da ja pisem na njih kakvi su ako i samo ako ovim putem ja MoLIm i apelujem na OO Sds na razum na nasega Vukotu na dragoga Mirka S. da se preuzne odgovornost i spere ljaga sa Sds , sad ako to ne uradimo necemo nikad. Molim danse na celo Sds Rogatica vrati Tomo Batinic a da Puhalac nakon ove gluparije podnese ostavku i da se izvini clanovima Sds , to je jedino moralno i odgovorno a sve drugo su saren lazi i spiranja koja nece piti vode kod naroda. Zarad dobra stranke molim razmisljanje za stranku a ne za licni interes, Nek tomo puhalac ostane i ostace u stranci kao potpredsednik ali dajte Batinica na celo inace nam nema spasa.
30-11-2017 01:12 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
gastarbajter Nije na vezi
Član
**

Poruka: 48
2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #3
Ovaj puk'o ko osigurač! GZ molim te obrisi ovo baljezganje koje nema veze sa ovom temom!
30-11-2017 01:15 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #4
Isto, raspravljamo o obicnim ljudima, o zivotu, o prezivljavanju, a ovaj o spasu obraza SDS-a..
KATASTROFAAAAAAA

Eto, narode obicni koji ovo mozes da citas, pogledaj sta o tvom polozaju misli opozicija, tacnije misli samo na svoju straznjicu, a za vas ih zabole.. A pozicija, pa vidjecemo kako ce da se izjasne, ali ne samo izjasne, da li ce da preduzmu nesto..
Daj boze samo da zima prodje, pa da preduzmu nesto , po sistemu "ne livsi magarce dok trava ne ozeleni"

Prosle godine je bila skoro slicna ili ista tema, odziv katastrofalan na raspravu, a preduzeto gotovo ili nije nista..

30-11-2017 01:21 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Big Brother Nije na vezi
Moderator

Poruka: 65
2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #5
Djeco, ako je u Rogatici jedini problem Puhalac ili Batinić, onda je to dobro. To znači da mi nemamo ni jedan drugi problem. Pa to je odlično. Sve funkcioniše kako treba. Čestitam vam svima.

Ja volim šetati po gradu i volim sjediti u hladu...
30-11-2017 04:11 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #6
Ni ti kolega nemas nista reci na ovu temu?
Nemas nikakav prijedlog kako bi se sadasnje vlasti mogle da organizuju i pomognu ugrozenom stanovnistvu da prezime zimu..
I tebi je izgleda vaznije pominjanje imena Toma i Toma..

Imate li vi ljudi djecu, mislite li vi na njih i sta ocekujete sutra?

SRAMOTA

30-11-2017 06:19 PM
Big Brother Nije na vezi
Moderator

Poruka: 65
2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #7
Šta reći? Kome? Pa da li ti vidiš da ovdje ne priča komšija sa komšijom? Rođak sa rođakom. Brat sa bratom. Sve je puno mržnje i zlobe. Sve se podijelilo na ove i one. Na crvene i plave. Gore je nego 92-e. Tad smo imali za neprijatelje one nevjernike. Sad padaju najteže riječi koje mogu biti. I to na brata svoga. Ako nisi u mojoj stranci, ne postojiš. Nema te. Ne vidim te. Prezimiće onaj ko ima. Onaj ko nema neće ni imati. Cvokotaće ko i prošle zime. Ako se prehrani biće dobro. Svi bi da imaju neku gumicu pa da izbrišu ovo sve jednim potezom. Pa onda ponovo. U krug, opet. Zar ne vidiš da nam sela ostaju prazna. Djeca odlaze. Tjeraju nas u bjelosvijetske zatvore. Dijele nam doživotne robije. Nema nas nigdje. Užas. Ko te pita od čega ćeš prezimit. Od nadanja da će sutra biti bolje. A svi znamo da neće. A mi i dalje gledamo kako da komšija ostane bez krave. E moj GZ. Daleko smo mi od sunca.

Ja volim šetati po gradu i volim sjediti u hladu...
30-11-2017 08:20 PM
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: #8
Daleko i jeste od sunca, kad ste tako sami sebe doveli u poziciju da stalno jedni na druge ono najgore, a najgori cute...
Elem sve sto se ove pise, ne pisu oni koji odlucuju vec njihovi posilni, pomagaci, uvlakaci, sluzbenici, radoznalci i svi oni koji se na bilo koji nacin grebu od onih mocnih koji nemaju ni mrvu zelje da pomognu ikome..

Ne zelim da ofiram, nisam to radio nikad, pa necu ni sad, toliko sam raznoraznih poruka dobio da samo ovu temu otvorim da pokrenem pitanje biti ili ne biti ove zime, a ovde glavna fora na cak 7 stranica eto toboze kako je Puhalac udario nekog Zizovica..
Pa sta udario ga i ako je trazio, dobio, ja sam na istoj zahtijevo ostavku iz moralnih i cistih razloga..

Svako od nas zna da ce da reaguje na neke jako lose nastupe drugih ljudi i to je u prirodi svakog covjeka, licno ne zamjeram, ko bude izazvan na njemu je da se brani, da odbrani i svoju i cast svoje porodice.. Ali za politicara to bas ne ide tako, ali sta sam imao na toj temi sam i rekao..

Ovde ipak zelim da cujem komentare, prijedloge, konkretne da se javno pozicija progoni da te crne i nesretne ljude snadbije bar sa ogrevom da se ne smrzavaju da im daju bar nesto brasna, ulja, masti, konzervi, sta se vec ima i moze nabaviti..

Ne mogu da shvatim i prihvatim da je vec cuveni sokolacki ili rogaticki krompir nedostupan samim proizvodjacima i njihovim sugradjanima..

Dal mogu da povjerujem i shvatim i prihvatim da ima ljudi koji su sposobni da gledaju kako je nekom skroz tesko i kako krpi da prezivi goli zivot dok mnogi drugi se razbacuju svim i svacim..

Ne mogu da prihvatim tu lokalnu politicku elitu, niti to moze da mi nekao kaze da je ok..

Odgovornost vlasti je da uradi, a odgovornost opozicije je da stalno i kontantno na to upozorava, utice, trazi, forsira..

Medjutim svi se vi bavite necijim straznjicama ciji zivoti nisu materijalno ugrozeni vec funkcije..

Pokrenite se ljudi, trebace vam taj jad i bijeda vec iduce godine na izborima, ako nista drugo, ono bar zbog toga..

Dozovite se pameti i jednom uradite nesto korisno sem sto se dijelite i pravite ratove izmedju crvenih i plavih..

30-11-2017 09:30 PM
Pauk Nije na vezi
Član
**

Poruka: 35
Ugled: 8
2 zahvalnica u 1 poruka
Poruka: #9
Pisah ja juče na ovu temu al na onoj temi o famoznoj tuči ,međutim niko nije ni obratio pažnju na taj odgovor i pisanje u toj temi, koja može da poveže i ovu .Toliko mržnje i vrijeđanja je bilo da glas razuma ne prolazi .Žalosno.CRVENI, PLAVI, BIJELI I ŽUTI .

Ljudska djela prosuđujemo prema tome koliko nam daju zadovoljstva ili zadaju boli.
01-12-2017 12:40 AM
Član
**

2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #10
Katastrofalno stanje! Cujem da mnogi nemaju ni ogrev. Bitno da je njima toplo, i da su im guzice site!
04-12-2017 09:19 AM
Grešni Miloje Nije na vezi
Povremen
*

Poruka: 19
0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #11
Došla delegacija lokalnih stranačkih aktivista iz jednog prigradskog naselja kod nekog načelnika opštine.
Sjeli popili kafu i pred načelnika izašli sa zahtjevom da im riješi neke probleme vezane za to konkretno naselje,donijeli i projekat....
Sjedi načelnik razmišlja pa im veli :
Ali ljudi ja sam kupio vaše glasove,dobili ste pare.Šta sad hoćete?

Jesi li dobio zašto se ne bavi socijalnim pitanjima?
Možda je čovjek i u pravu?
Možda nije samo vlast (bivša,sadašnja i buduća ) kriva?
Ko postavlja vlast?
Ko je na kraju najkrivlji?
05-12-2017 10:50 AM
Član
**

2 zahvalnica u 2 poruka
Poruka: #12
Doci ce djavo po svoje adli kadli!!!

Sve ce OVO njemu jednog dana skociti na nos...polako samo...

A do tada snalazite se kako znate i umijete!
(Zadnja izmena: 05-12-2017 01:55 PM od gastarbajter.)
05-12-2017 01:53 PM
visegrad24
SMD Network
Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
Odgovori 

Srodne Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  Ovi, oni, vasi, nasi, njihovi, neki GZ 5 1,313 15-01-2014 03:11 PM
Zadnja Poruka: utopija
  Neki se ni poznali nisu GZ 0 763 02-07-2012 08:47 PM
Zadnja Poruka: GZ
  Bilo pa se pominjalo - neki nekad a neki i sad - Tomo Batinic GZ 1 1,228 30-10-2011 08:50 PM
Zadnja Poruka: svemirski jahač

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS