Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
visegradlive
SMD Network
MyCity

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U subotu promocija knjige „Strah od guštera“ autora Dragana Kovačevića
Autor Poruka
Zvezdan Zorkic Nije na vezi
Član
**

Poruka: 31
Ugled: 0
Zahvalio se: 0
0 zahvalnica u 0 poruka
Poruka: #1

[Slika: dom_kulture-cajnice.jpg]

Autor: Gordana Golubić

ČAJNIČE – U subotu 8. aprila 2017. godine, sa početkom u 18,30 časova u velikoj sali Doma kulture „Filip Višnjić“ biće održana promocija romana „Strah od guštera“, autora Dragana Kovačevića, čajničkog novinara. Knjiga govori o žrtvama udbaških tortura, i stradanja nevinih ljudi.

Priča o malim ljudima koje melju mlinovi velikih sistema. Krivica je tu bila sporedna stvar. Vladali su strah, paranoja vlasti i mržnja organa reda. Organi reda zavodili su nered i sijali užas. To vrijeme neposredno poslije okončanja II svjetskog rata običnom narodu nije donijelo mir. Kovačević o svojoj knjizi kaže: „Mi, Srbi, obično čekamo vijekove da bismo nešto promijenili. Ovaj put smo progovorili nakon decenija. Poboljšanje rekao bih. I ne, ne želim sebe predstaviti kao nekog heroja ili otkrivača istine. Ništa ja ne otkrivam novo.

Ovu priču može da priča mnogo naših porodica. Svi se mogu pronaći u njoj. Dok sam pisao knjigu želio sam prenijeti autentičnost, da bi svaki čitalac osjetio užas likova. Pisao sam u prezentu, da biste imali utisak da se to upravo dešava. Ovog trenutka, baš ovđe. Zašto? Pa zato što to nije fikcija. Priča je istinita, sa stvarnim ljudima, mjestima i događajima. Svaki metod mučenja je opisan po svjedočenjima žrtava, inače ljudi koji su obilježili moje đetinjstvo.

Izvor: 058
06-04-2017 07:23 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
MyCity
visegradlive
Odgovori 

Srodne Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  Dragana Stojanović u „Zvezdama Granda“ INFO 1 717 18-06-2014 09:40 PM
Zadnja Poruka: Gladiator
  Promocija "Istine" autora Petra Aškrabe Zagorskog GZ 13 2,097 03-02-2013 11:51 PM
Zadnja Poruka: Neso....

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS