Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
visegrad24
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Takva je i medicinska sestra Lepa Gogić
Autor Poruka
INFO Nije na vezi
Starosjedioc

Poruka: 4,581
Ugled: 0
Zahvalio se: 0
42 zahvalnica u 41 poruka
Poruka: #1

[Slika: med-sestra-Lepa-Gogic.jpg]

VIŠEGRAD – U Domu zdravlja u Višegradu imaju mnogo razloga da budu ponosni na svoje radnike, ne samo predane profesiji već i hrabre. Takva je i medicinska sestra Lepa Gogić.

A, da pohvale nisu bez pokrića, pokazuje i dopis koji je na adresu ove zdravstvene ustanove stigao iz višegradske Policijske stanice. Policajci su se zahvalili „na nesebičnoj i profesionalnoj pomoći koju medicinske ekipe pružaju povređenima u saobraćajnim nesrećama“, a posebna zahvalnost upućuje se medicinskoj sestri Lepi Gogić, koja je, kako se navodi, u više navrata rizikovala svoj život kako bi spasla živote povređenih.

I zaista je tako bilo.

Na magistralnom putu Ustiprača – Višegrad u mestu Brodar, nedavno se dogodila strašna saobraćajna nesreća u kojoj su samo zahvaljujući ovoj hrabroj ženi dva mlada života spasena.

Automobil je pri nekontrolisanoj brzini udario u zaštitnu ogradu čiji je deo prošao kroz vozilo između vozača i suvozača i ostao da visi iznad provalije nad Drinom.

Lepa Gogić je čim je došla ušla u smrskano vozilo, ne razmišljajući da time rizikuje i svoj život.

– Na mestu događaja je bila vatrogasna ekipa. Dok su sekli automobil ja sam ušla unutra i jednom momku ukazala prvu pomoć, imobilisala sam mu nogu na kojoj su bili otvoreni prelomi. Krvario je, a druga noga mu je bila ukleštena – priča Gogićeva.

Kaže, da kada su vatrogasci isekli auto, ona je prošla sa druge strane, pomogla i drugom momku koji se nalazio unutra, a onda su ih na nosilima izvukli iz automobila.

Ovo nije prvi put da je Lepa na delu pokazalu svoju hrabrost i umeće.

Pre dve godine u tunelu u mestu Orahovci kod Višegrada, desila se saobraćajna nesreća kada je Gogićeva ušla u automobil koji je bio okrenut na krov i pružila prvu pomoć povređenom momku.

– Automobil je bio smrskan i okrenut na krov, vatrogasci su takođe morali da ga seku a ja sam se puzeći uvukla u vozilo i videla da su momku koji je bio za volanom noge zarobljene. Imao je obilna krvarenja i otvorene rane na rukama. Dok su vatrogasci radili svoj posao, ja sam pružila prvu pomoć, a kasnije smo ga izvukli uz pomoć policije – kaže ova hrabra medicinska sestra.

Vozači i suvozači koje je od sigurne smrti spasla Lepa Gogić je ne zaboravljaju, zahvaliti joj se nikad ne mogu dovoljno, ali kažu da se dobro dobrim vraća.

NE BOJI SE

Lepa Gogić, majka dvoje dece, kaže da u ovakvim momentima uopšte ne razmišlja o tome šta njoj može da se desi.

– U poslednjoj nesreći koja se desila na Brodaru, ušla sam u smrskano auto ne misleći ni o čemu drugom nego o dva mlada života koja su u opasnosti, pa sam reagovala instinktivno. Nisam plašljiva i ne bojim se – priča Gogićeva.

Izvor: 058
27-03-2016 02:00 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
visegrad24
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
opstinarogatica
Odgovori 

Srodne Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  Sestra Mila Đukanovića baca ekološku bombu na Drinu GZ 0 558 10-03-2013 08:07 PM
Zadnja Poruka: GZ
  Pravog junaka „Lepa sela lepo gore“ svi zaboravili GZ 1 566 20-11-2012 10:14 PM
Zadnja Poruka: armi

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS