Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
GENERALNI SPONZOR:
TIHOMIR KLISURA

(PERTH AUSTRALIA)
visegradlive

Dobrodosli na Forum Gornjeg Podrinja! Da bi ste mogli videti sve delove Foruma, prijavite se ili se registrujte   Mozete znatno ustedeti vreme registracije ako koristite sistem za prijavu pomocu Vaseg Facebook naloga. Pritiskom na dugme sistem ce Vam automatski registrovati novi nalog na forumu sa Vasim podacima sa Facebook-a.
Google Translation Bar
Odgovori 

Ocena Teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fočak Darko Simović spasio sugrađanina
Autor Poruka
GZ Nije na vezi
Glavni Administrator

Poruka: 9,386
Ugled: 54
Zahvalio se: 53
355 zahvalnica u 315 poruka
Poruka: #1
Fočak Darko Simović spasio sugrađanina
Fočak Darko Simović spasio sugrađanina od utapanja iz nabujale Ćehotine

[Slika: darko-simovic-650x520.jpg]

Fočak Darko Simović, pripadnik Granične policije BiH spasio je od utapanja sugrađanina Ljubana Vukovića koji je u četvrtak nabujalu rijeku Ćehotinu sletio automobilom u naselju Dragočava, osam kilometara udaljenog od Foče. Članovi Spasilačkog kluba „Wolf“ koji danonoćno bdiju i prate stanje sa vodostajima fočanskih rijeka pritekli su u pomoć i izvukli automobil upisavši u svoj dnevnik još jednu spasilačku akciju.

Darko Simović nije ni slutio da će mu se običan dan pretvoriti u pravu filmsku spasilačku misiju. Vozeći se do imanja u naselju Dragočava na putu se mimoišao sa džipom kojim je upravljao sugrađanin i poznanik Ljuban Vuković. Par sekundi potom u retrovizoru je spazio da je automobil nestao sa ceste i survao se u Ćehotinu. Vremena i razmišljanja nije bilo, odmah je priskočio u pomoć:

[Slika: izvlacenje-automobila-I-650x366.jpg]

-Nisam mogao da vjerujem. Samo što smo se križali na putu, auto je nestalo, stao sam odmah na proširenju, priletio do auta, zagazio sam do pasa u rijeku, otvorio sam mu auto koje se nevjerovatnom brzinom punilo vodom. Iščupao sam ga, a da nisam naišao mislim da bi se čovjek ugušio, jer to su sekunde u pitanju. U petak sam ga obišao, dobro se osjeća, zahvaljuje se, a ja sam učinio samo ono što bi svaki čovjek i pripadnik Granične policije-ispričao je Simović.

Sreća je u jednom danu dva puta „pogledala“ Ljubana. Osim što mu je spaseno najdragocjenije, na mjestu izbjegnute nesreće našli se se pripadnici Spasilačkog kluba „Volf“ koji su brzom, utreniranom akcijom uspjeli i da mu izvuku automobil iz podivljale Ćehotine.

[Slika: izvlacenje-automobila-650x366.jpg]

-Mi redovno patroliramo uz Ćehotinu, jer njen vodostaj varira. Toga dana naišli smo usput kraj Dragočave i imali šta da vidimo. Srećom Darko je već spasio život čovjeku, a mi smo odmah u rekrodnom vremenu izvukli automobil da ga voda ne bi odnijela i uspješno smo završili još jednu akciju-ispričao je Nenad Ikonić, predsjednik Spasilačkog kluba „Volf“.

Fočak Ljuban Vuković na kućnom je liječenju. Darko Simović se vratio redovnim obavezama, a fočanski vukovi poručuju da redovno bdiju uz riječne tokove i da je njih 20 sa četiri čamca uvijek spremno da se odazove na sve pozive za pomoć.

Izvor: Radio Foca

STRANICA FORUMA - PRIDRUZITE NAM SE !!!
11-03-2016 04:37 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Obavjestavamo posjetioce foruma da je dostupna verzija foruma i za mobilne uredjaje tako da od sad mozete koristiti prenosive uredjaje za pregled i ucesce u diskusiji.. Dobro dosli!!
U ime clanova Foruma Podrinje, zelimo Vam dobrodoslicu.
Usput, posetite Download sekciju i sekciju Izvorne Muzike. Za svaki predlog ili primedbu, posetite Predlozi-zalbe-pohvale.
opstinarogatica
Odgovori 

Srodne Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  Fočak poklonio djevojci 101 ružu za Dan zaljubljenih INFO 1 748 14-02-2014 06:24 PM
Zadnja Poruka: Black Hawk
  Mladi Fočak pokrenuo bujicu komentara! INFO 0 434 11-01-2014 08:05 PM
Zadnja Poruka: INFO
  Fočak u talent šou programu „X Factor“ INFO 0 275 07-10-2013 07:07 PM
  Fočak oženio Albanku: “Ostvario mi se životni san" [VIDEO] INFO 1 671 22-08-2013 03:26 PM
Zadnja Poruka: David
  FOČAK UHAPŠEN SA 20 KILOGRAMA SKANKA INFO 1 463 12-08-2013 12:28 AM
Zadnja Poruka: Black Hawk
  Fočak krenuo na samoubilački put INFO 0 370 23-07-2013 08:39 PM

Skoči na Forum:

Kontakt | Web Sajt | Povratak na Vrh | Povratak na Sadržaj | Mobile Version | RSS